Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 7 grudnia 2015 r., sygn. I SA/Rz 1005/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Tomasz Smoleń Sędziowie WSA Jarosław Szaro WSA Kazimierz Włoch / spr./ Protokolant ref. staż. Joanna Kulasa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 listopada 2015r. sprawy ze skargi spółki "A" w S. W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] lipca 2015 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych za 2010 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] lipca 2015r. nr [...] Dyrektor Izby Skarbowej w R. po rozpatrzeniu odwołania B. Sp. z o.o. od decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w R. z dnia [...] grudnia 2014r., znak: [...], określającej zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych za 2010r. w kwocie 508.446 zł, utrzymał w mocy decyzję organu I instancji.

Z uzasadnienia przedmiotowej decyzji oraz akt postępowania wynika, że w wyniku kontroli podatkowej przeprowadzonej w Spółce w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2010 r., stwierdzono, że Skarżąca Spółka zawyżyła koszty uzyskania przychodów w części dotyczącej zakupów złomu od firmy A. sp. z o.o., udokumentowanych wystawionymi w 2010 r. fakturami na łączną wartość netto 242.602,60 zł., które to faktury nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych.

Skarżąca spółka prowadziła w roku 2010 działalność gospodarczą na terenie [...] Specjalnej Strefy Ekonomicznej [....] w zakresie przetwarzania odpadów metalowych oraz handlu złomem stalowym i kolorowym w S. Organ podatkowy, badając sposób działania spółki ustalił, że dostawcy złomu dostarczali towar na ogrodzony plac stanowiący własność Spółki, gdzie był on ważony, klasyfikowany i wyceniany przez pracowników Spółki. Potwierdzeniem dostawy złomu przez dostawców był wystawiany w Spółce, drukowany komputerowo dowód dostawy zawierający: numer, datę wystawienia i zakupu, nazwę, ilość w kg, cenę jednostkową, ogólną wartość, dane sprzedawcy i nabywcy. W przypadku kontrahentów, którzy dokumentowali swoją sprzedaż fakturami, na dowodach dostawy widniała również wartość towaru netto, wartość brutto oraz wartość podatku od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00