Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 13 października 2009 r., sygn. I SA/Wr 1254/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jadwiga Danuta Mróz, Sędziowie Sędzia WSA Marek Olejnik (sprawozdawca), Sędzia WSA Tomasz Świetlikowski, Protokolant Edyta Luniak, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 2 października 2009 r. sprawy ze skargi A SA w L. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych I. uchyla zaskarżoną interpretację, II. stwierdza, że uchylona interpretacja nie może być wykonana, III. zasądza od Ministra Finansów tytułem zwrotu kosztów postępowania na rzecz skarżącej kwotę 457 (czterysta pięćdziesiąt siedem 0/100) złotych.

Uzasadnienie

W dniu 5 stycznia 2009 r. został złożony przez Spółkę A S.A. (dalej jako: Spółka) wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie źródeł przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka zawarła we własnym imieniu i na własny rachunek oraz na rzecz spółek należących do grupy kapitałowej A (dalej jako: Spółka celowa) umowę bezimiennego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnoprawnej. Ubezpieczeniem mają zostać objęci członkowie organów Spółki, jej pracownicy oraz członkowie organów i pracownicy Spółek zależnych.

Zgodnie z ubezpieczeniem, które Spółka planuje wykupić osobą ubezpieczoną jest członek organu Spółki bądź Spółki zależnej oraz pracownik Spółki lub Spółki zależnej podczas wykonywania zarządczych lub nadzorczych uprawnień w Spółce (Spółce zależnej) lub w związku z roszczeniem w którym podnoszony jest zarzut naruszenia praw pracowniczych albo, gdy pracownik Spółki (pracownik Spółki zależnej) wskazany jest jako współpozwany razem z członkiem organu Spółki (Spółki zależnej) w związku z roszczeniem, w którym podnoszony jest w stosunku do danego pracownika Spółki zarzut rzekomego uczestnictwa lub pomocy przy popełnianiu nieprawidłowego działania. Osoby ubezpieczone są wskazane w umowie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnoprawnej bezimiennie. Ze względu na rotację członków organów oraz zatrudnionych pracowników identyfikacja osób ubezpieczonych od odpowiedzialności cywilnej będzie możliwa dopiero w momencie zajścia wypadku ubezpieczeniowego lub w chwili spełniania świadczenia przez zakład ubezpieczeń.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00