Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 19 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL1-2.440.161.2021.3.BR

WIS USŁUGA

Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową, i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2021 r., poz. 685, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia 24 maja 2021 r. (data wpływu 28 maja 2021 r.) uzupełnionego pismami z dnia 8 lipca 2021 r. (data wpływu 12 lipca 2021 r. oraz 6 sierpnia 2021 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: usługa – produkcja filmu (…)

Wnioskodawca produkuje film (…). Wnioskodawca jest autorem scenariusza oraz reżyserem całego nagrania, niezależnie od tego czy wypowiada się osoba trzecia czy też Wnioskodawca osobiście. Do filmowania używany jest sprzęt profesjonalny, na który składają się (…). Cały proces, w trakcie którego powstaje film jest w pełni zależny od Wnioskodawcy, bazuje na jego doświadczeniu i jest wykonywany w niepowtarzalny, zindywidualizowany sposób. Wnioskodawca samodzielnie dostosowuje świa tło, ostrość, ustala kadry oraz dekoracje wykorzystywane w trakcie nagrania. Nagrania są wykonywane samodzielnie przez Wnioskodawcę, nie korzysta on z obsługi technicznej. Obróbka graficzna jak i sam montaż nagranego materiału są dokonywane przez Wnioskodawcę samodzielnie i według własnego pomysłu. To od niego zależy jaki film zostanie finalnie dopuszczony do opinii publicznej. Wnioskodawca produkuje wskazany film jako twórca w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorsk im i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1062). Film stworzony przez Wnioskodawcę stanowi utwór w rozumieniu przepisów ww. ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wnioskodawca świadczy wymienione usługi filmowe na rzecz osoby prawnej, za które otrzymuje wynagrodzenie w postaci honorarium, które stanowi wynagrodzenie za przeniesienie praw autorskich. Wynagrodzenie za przeniesienie autorskich praw majątkowych do filmu jest uwzględnione w wynagrodzeniu za wykonanie przedmiotu umowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00