Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Lubuskiego rok 2016 poz. 1852

Uchwała nr 17/2016 Zgromadzenia Międzygminnego Związku Gospodarki Odpadami Komunalnymi "Odra-Nysa-Bóbr"

z dnia 15 września 2016r.

w sprawie szczegółowego sposobu świadczenia usług przez punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Na podstawie art. 6r ust. 3, art. 3a i 3d ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 250) w związku z art. 11 ustawy z dnia 28 listopada 2014 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r., poz. 87) oraz §8 ust. 2 pkt. 19 Statutu Międzygminnego Związku Gospodarki Odpadami Komunalnymi "Odra-Nysa-Bóbr" z dnia 13 września 2004 r., uchwala się, co następuję:

§ 1. Uchwala się Regulamin Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gmin Bobrowice, Bytnica, Gubin i Maszewo, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

§ 2. Ustala się sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, z wyjątkiem Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

1. Przedsiębiorca, który na zlecenie Międzygminnego Związku Gospodarki Odpadami Komunalnymi "Odra-Nysa-Bóbr" realizuje odbiór odpadów komunalnych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości odbiera następujące rodzaje odpadów komunalnych:

1) Zmieszane (nieselektywnie zbierane),

2) Selektywnie zbierane:

a) szkło,

b) tworzywa sztuczne,

c) papier,

d) odpady ulegające biodegradacji.

2. Przedsiębiorca, który na zlecenie Międzygminnego Związku Gospodarki Odpadami Komunalnymi "Odra-Nysa-Bóbr" realizuje odbiór odpadów komunalnych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości odbiera odpady komunalne z pojemników przeznaczonych do zbierania odpadów.

3. Odbieranie nieselektywnych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości prowadzi się co najmniej raz w miesiącu, zgodnie z częstotliwością określoną w regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminach.

4. Odbieranie selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości prowadzi się co najmniej raz w miesiącu, zgodnie z częstotliwością określoną w regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminach.

5. Właścicielom nieruchomości zostaną dostarczone przez Międzygminny Związek Gospodarki Odpadami Komunalnymi "Odra-Nysa-Bóbr" lub przed podmiot odbierający odpady komunalne zamknięte pojemniki spełniające wymagania polskich norm i przystosowane do urządzeń załadowczych pojazdów zwanych dalej pojemnikami, przeznaczone do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz pojemniki lub worki do zbiórki odpadów selektywnych.

§ 3. Przypadki niewłaściwego świadczenia usług przez podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości oraz przez PSZOK należy zgłaszać telefonicznie tego samego dnia, natomiast skargi i wnioski należy zgłaszać w formie pisemnej lub elektronicznej do Biura Międzygminnego Związku Gospodarki Odpadami Komunalnymi "Odra-Nysa-Bóbr".

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Międzygminnego Związku Gospodarki Odpadami Komunalnymi "Odra-Nysa-Bóbr".

§ 5. Traci moc uchwała nr 11/2016 w sprawie sposobu świadczenia usług przez punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych zlokalizowanych w Bobrowicach, Bytnicy, Gubinie i Maszewie oraz uchwała nr 13/2016 w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego.

Przewodniczący Zgromadzenia Międzygminnego Związku Gospodarki Odpadami Komunalnymi "Odra-Nysa-Bóbr"


Dariusz Jarociński


Załącznik do Uchwały Nr 17/2016
Zgromadzenia Międzygminnego Związku Gospodarki Odpadami Komunalnymi "Odra-Nysa-Bóbr"
z dnia 15 września 2016 r.

Regulamin Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

1. Regulamin określa zasady funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (zwanego dalej PSZOK).

2. PSZOK zlokalizowany jest na terenach oczyszczalni ścieków w gminach Bytnica i Bobrowice, w gminie Gubin w siedzibie ZGK Polanowice, gmina Maszewo dawna baza PGR. PSZOK czynny przez cały rok, z wyjątkiem świąt w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach pracy pracowników oczyszczalni i ZGK. Natomiast w gminie Maszewo odbiór odpadów należy uzgadniać telefonicznie pod nr telefonu (68) 383 13 21.

3. Należy stosować się do znaków oraz poleceń wydawanych przez obsługę PSZOK.

4. Do PSZOK odpady mogą dostarczać wyłącznie mieszkańcy MZGOK oraz osoby świadczące usługi transportu odpadów do PSZOK na rzecz właściciela nieruchomości w MZGOK. Od w/w osób, odpady przyjmowane są nieodpłatnie po udokumentowaniu faktu zamieszkania na terenie gminy, przedstawieniu dowodu opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów.

5. Każdy mieszkaniec może dostarczyć odpady poremontowe i rozbiórkowe oraz gruz.

6. PSZOK nie przyjmuje odpadów pochodzących z prowadzonych przez mieszkańców działalności gospodarczej.

7. Obsługa PSZOK nie wyjmuje przywiezionych odpadów z pojazdu, wskazuje osobie dostarczającej odpady, miejsce gdzie i w którym kontenerze je umieścić.

8. Mieszkaniec na żądanie obsługi PSZOK zobowiązany jest otworzyć worek z odpadami w celu weryfikacji jego zawartości ze złożoną deklaracją.

9. Dostarczone do PSZOK odpady muszą być posortowane rodzajowo zgodnie z poniższą listą i nie mogą przekraczać masy bądź sztuk:

·odpady budowlane i rozbiórkowe - w ilości 3 ton raz na kwartał,

·odpady zielone,

·zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny,

·odpady wielkogabarytowe (meble),

·opony pochodzące z pojazdów,

·tworzywa sztuczne (typu meble ogrodowe, wiadra, skrzynki, miski, doniczki z PP i PE),

·baterie i akumulatory,

·chemikalia pochodzące z gospodarstw domowych (m.in. opakowania po farbach,

tłuszczach, środki ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, oleje odpadowe, itp.).

10. PSZOK nie przyjmuje takich odpadów jak:

·szyb samochodowych,

·odpadów zawierających azbest,

·odpady niebezpieczne bez możliwości wiarygodnej identyfikacji (brak etykiet),

·zmieszane odpady komunalne.

11. Odpady płynne powinny znajdować się w szczelnych (niecieknących) i nieuszkodzonych opakowaniach oraz posiadać oryginalną informację (etykietę) umożliwiającą identyfikację odpadu w chwili przekazania.

12. Obsługa PSZOK ma prawo odmówić przyjęcia odpadu, jeśli byłoby to sprzeczne z przepisami prawa oraz mogłoby zagrażać zdrowiu lub życiu ludzi.

13. Wszelkich informacji o pracy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów udzielają na miejscu pracownicy PSZOK.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00