Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.12.2020, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.729.2020.1.RR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.729.2020.1.RR

opodatkowanie otrzymanych w wyniku rozwiązania spółki komandytowej pożyczek, obligacji i weksli i skutków podatkowych zbycia obligacji lub weksli otrzymanych w wyniku rozwiązania spółki komandytowej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 września 2020 r. (data wpływu 15 września 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:

  • opodatkowania otrzymanych w wyniku rozwiązania spółki komandytowej pożyczek, obligacji i weksli jest prawidłowe,
  • skutków podatkowych zbycia obligacji lub weksli otrzymanych w wyniku rozwiązania spółki komandytowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 września 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych, posiadającym nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce. Rozlicza się z podatku dochodowego na podstawie art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (według tzw. stawki liniowej w wysokości 19%).

Planowane jest, że w wyniku przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, Wnioskodawca stanie się jednym ze wspólników spółki komandytowej lub spółki jawnej z siedzibą w Polsce (dalej: Spółka Osobowa).

Spółka Osobowa będzie z kolei komandytariuszem spółki komandytowej z siedzibą w Polsce (dalej: Spółka Komandytowa). Spółka Osobowa będzie posiadać ponad 99% udziału w zysku Spółki Komandytowej.

Przedmiot działalności Spółki Osobowej będzie obejmować działalność w zakresie m.in. najmu nieruchomości oraz udzielania pożyczek.

Spółka Komandytowa jest spółką celową, która prowadziła działalność deweloperską w zakresie budowy i sprzedaży mieszkań, realizując konkretny projekt deweloperski. Zgodnie bowiem z przyjętą strategią grupy, jedna spółka celowa realizuje, co do zasady, jeden projekt deweloperski. Po zakończeniu projektu deweloperskiego, co do zasady, spółka celowa jest rozwiązywana, a jej majątek przekazywany jest wspólnikom spółki celowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00