Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.07.2020, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.411.2020.1.MW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.411.2020.1.MW

brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją zadania

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 czerwca 2020 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu edukacyjnego pn.: . jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 czerwca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu edukacyjnego pn.: ..

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina .... (dalej: Gmina lub Wnioskodawca) jest zarejestrowana na potrzeby podatku od towarów i usług (dalej: VAT) jako podatnik VAT czynny. Zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r., poz. 994) (dalej: ustawa o samorządzie gminnym), Gmina wykonuje zadania publiczne w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność. Jednocześnie w myśl art. 6 ust. 1 cytowanej ustawy, do zakresu działania Gminy należą wszystkie sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym, niezastrzeżone ustawami na rzecz innych podmiotów. Do zadań własnych Gminy, stosownie do art. 7 ust. 1 pkt 1 i 8 ustawy o samorządzie gminnym, należy zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, m.in. z zakresu ochrony środowiska i przyrody oraz edukacji publicznej.

Gmina planuje realizację projektu edukacyjnego pn.: ..... przy Publicznej Szkole Podstawowej im. .... (dalej: Projekt lub Zadanie). Projekt ma na celu podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz ich integrację z nauczycielami. Przedmiotem Projektu jest stworzenie punktu dydaktycznego (szkolnej ekopracowni pod chmurką) służącego przeprowadzaniu zajęć terenowych z biologii, przyrody, geografii, edukacji przyrodniczej w klasach 1-3, a także zajęć świetlicowych oraz zajęć grup przedszkolnych. Ekopracownia wyposażona zostanie w altanę z ławostołami, tablicę kredową i tablice edukacyjne. W ramach Zadania stworzone zostanie 5 stref: strefa owadów, strefa ptaków i zwierząt, strefa leśna, strefa kwiatów wiosennych i bylin oraz strefa naukowa. W strefie naukowej stanie stacja meteorologiczna z wyposażeniem, zegar słoneczny z tablicą edukacyjną oraz skocznia pn.: ..... W celach edukacyjnych w strefach pojawią się gry edukacyjne w formie tablic. Gmina dokona zakupu roślin, ziemi (do wyrównania terenu), kamieni, kory, geowłókniny oraz drobnego sprzętu ogrodniczego tj.: konewek, grabek, haczyków, szpadli. Zakupione zostaną również pomoce dydaktyczne: mikroskopowa przeglądarka do preparatów, symulator obiegu wody w przyrodzie, pięć okazów przedstawiających cykl rozwojowy sosny, aparat doświadczeń z fotosyntezy, atlasy zwierząt i roślin, a także klucze do oznaczania gatunków roślin i zwierząt. Wykonane zostanie również nawodnienie. W ramach wkładu własnego Gminy wykonana zostanie kostka pod altankę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00