Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.12.2019, sygn. 0113-KDIPT3.4011.431.2019.2.IS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT3.4011.431.2019.2.IS

Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku złożonego dnia 16 października 2019 r., uzupełnionym pismem, złożonym w dniu 20 listopada 2019 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 października 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wniosek ten nie spełniał wymogów, o których mowa m.in. w art. 14b § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), w związku z czym pismem z dnia 15 listopada 2019 r., nr 0113-KDIPT3.4011.431.2019.1.IS, na podstawie art. 169 § 1 w zw. z art. 14h wymienionej ustawy, wezwano Wnioskodawcę do uzupełnienia wniosku w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpatrzenia.

Wezwanie do uzupełnienia ww. wniosku wysłano za pośrednictwem platformy ePUAP w dniu 15 listopada 2019 r. (data doręczenia 15 listopada 2019 r.). Wnioskodawca uzupełnił ww. wniosek pismem nadanym za pośrednictwem platformy ePUAP w dniu 20 listopada 2019 r.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Od dnia 1 października 2002 r. Wnioskodawca jest zatrudniony nieprzerwalnie w ramach stosunku pracy jako nauczyciel akademicki, na stanowisku badawczo-dydaktycznym (adiunkt), zatrudnionym w pełnym etacie na uczelni publicznej, działającej na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1668, z późn. zm.). Na podstawie obowiązującego regulaminu pracy (Zarządzenie Rektora) wynika, że do podstawowych obowiązków nauczyciela akademickiego, w ramach stosunku pracy, należy w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej: rzetelne prowadzenie zajęć dydaktycznych zgodnie z przydziałem godzin dydaktycznych, realizowanie zajęć dydaktycznych zgodnie z programem przedmiotu, w sposób umożliwiający osiągnięcie przez studenta założonych efektów kształcenia z danego przedmiotu z uwzględnieniem szczególnych potrzeb studentów będących osobami niepełnosprawnymi, terminowe sporządzanie obowiązującej nauczyciela akademickiego dokumentacji toku studiów, udział w opracowywaniu oraz aktualizowaniu programów studiów, przeprowadzanie egzaminów i zaliczeń, opieka nad studentami oraz pracami zaliczeniowymi i semestralnymi studentów, opracowywanie materiałów dydaktycznych do prowadzonych zajęć, doskonalenie metod dydaktycznych i weryfikacji efektów uczenia się (z uwzględnieniem uwag pohospitacyjnych i opinii wyrażonych w ankietach studenckich), przeprowadzanie konsultacji ze studentami, w wymiarze ustalonym przez bezpośredniego przełożonego, jednak nie mniejszym niż 1 godzina dydaktyczna tygodniowo, udział w zebraniach pracowników zwołanych przez kierownika jednostki organizacyjnej, dbałość o wysoką jakość kształcenia i zgodność pracy dydaktycznej z zasadami wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia, gromadzenie i przechowywanie zgodnie z procedurą dokumentacji potwierdzającej uzyskanie przez studentów założonych w programie efektów uczenia się; w zakresie działalności badawczej prowadzenie i uczestnictwo w badaniach i pracach rozwojowych, pozyskiwanie środków na badania naukowe i prace rozwojowe, w szczególności poprzez aplikowanie w konkursach i współpracę z gospodarką, rozpowszechnianie i popularyzowanie wyników badań naukowych lub rozwojowych przez publikowanie wyników, aktywne uczestnictwo w konferencjach i seminariach naukowych, podejmowanie działań w celu uzyskania kolejnych stopni naukowych i tytułu naukowego, bieżące i systematyczne przekazywanie informacji o dorobku naukowym; w zakresie działalności organizacyjnej i dotyczącej promocji uczelni oraz nauki: aktywna działalność w organach kolegialnych uczelni oraz innych gremiach działających w uczelni, organizowanie i uczestniczenie w kampanii rekrutacyjnej, promocyjnej i prezentacyjnej uczelni, organizowanie konferencji, sympozjów, seminariów i innych form aktywności akademickiej, inna działalność organizacyjna służąca usprawnieniu funkcjonowania uczelni i jej promocji oraz poprawie jakości kształcenia i działalności naukowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00