Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.12.2019, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.569.2019.3.MS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.569.2019.3.MS

użytkowanie samochodu prywatnego do celów służbowych w jazdach lokalnych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 października 2019 r. (data wpływu 8 października 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego w części dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku ze zwrotem członkowi zarządu kosztów za użytkowanie samochodu prywatnego do celów służbowych w jazdach lokalnych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 października 2019 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku dochodowego od osób prawnych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Organami .Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w . są: Zgromadzenie Wspólników, Rada Nadzorcza, Zarząd. Na dzień złożenia wniosku skład zarządu jest jednoosobowy. Z członkiem zarządu, jako osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej jest zawarta umowa o świadczenie usług w zakresie zarządzania (kontrakt menedżerski). Spółka (dalej: dalej Wnioskodawca lub Spółka), powierzyła ww. osobie fizycznej kierowanie bieżącą działalnością Spółki na stanowisku Prezesa Zarządu. W umowie o świadczenie usług w zakresie zarządzania zawarto między innymi zapis: ,,Spółka zapewni Prezesowi Zarządu samochód służbowy na zasadach obowiązujących w przypadku pracowników zatrudnionych w spółce. Spółka zwróci Prezesowi Zarządu koszty poniesione w związku z korzystaniem z samochodu prywatnego do celów służbowych w postaci limitu ryczałtowego na przejazdy lokalne rozliczanego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2002 r. w sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy (Dz. U. z 2002 r., poz. 271, póź. zm.). Miesięczny limit kilometrów ustala się na zasadach obowiązujących w przypadku pracowników zatrudnionych w spółce, tj. w wysokości 300 km. Zwrot kosztów w formie ryczałtu następuje po złożeniu przez Prezesa Zarządu pisemnego oświadczenia o używaniu przez niego pojazdu do celów służbowych w ostatnim dniu roboczym w danym miesiącu. Zwrot kosztów używania samochodu prywatnego do celów służbowych w podróży krajowej lub w podróży zagranicznej przysługuje w wysokości stanowiącej iloczyn przejechanych kilometrów przez stawkę za jeden kilometr przebiegu, która nie może być wyższa niż określona w przepisach wydanych na podstawie art. 34a ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2012 r., poz. 1265), po uzyskaniu zgody Rady Nadzorczej.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytania:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00