Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.11.2019, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.419.2019.1.KS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.419.2019.1.KS

Czy Wnioskodawca powinien obliczać wysokość przychodu, podlegającego opodatkowaniu podatkiem od przychodów z budynków proporcjonalnie do udziału powierzchni użytkowej oddanej do używania na postawie umów najmu (stanowiącej sumę powierzchni wynajętych lokali, wynikającą z umów najmu obowiązujących pierwszego dnia każdego miesiąca) w całkowitej powierzchni użytkowej galerii handlowej?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 września 2019 r. (data wpływu 30 września 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem od przychodów z budynków jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 września 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem od przychodów z budynków.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest właścicielem centrum handlowego położonego w () Na galerie handlową składają się trzy budynki, będące środkami trwałymi Wnioskodawcy, stanowiące jeden kompleks handlowy. W galerii znajduje się około 100 lokali, przy czym przez lokal rozumieć należy pomieszczenie wyodrębnione z galerii ściankami działowymi, innymi przegrodami lub wyodrębnione poprzez określenie powierzchni bez jakichkolwiek granic. Lokale są wynajmowane przez Wnioskodawcę podmiotom gospodarczym, które prowadzą w nich salony z ubraniami, butami i markową biżuterią, punkty usługowe, restauracje i kawiarnie, centrum fitness, kręgielnię i kino. Jeden lokal w galerii wynajęty jest na cele biurowe. Założeniem Wnioskodawcy jest oddanie w najem wszystkich lokali w galerii na podstawie wieloletnich umów najmu, mogą się jednak zdarzyć okresy - pomiędzy rozwiązaniem umowy z jednym najemcą, a znalezieniem nowego najemcy - w których część lokali będzie nieużywana. W jednym z budynków galerii znajduje się ponadto wyodrębnione lokale mieszkalne, które zostały przez Wnioskodawcę zbyte i nie są jego własnością.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00