Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.06.2019, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.186.2019.1.KOM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.186.2019.1.KOM

skutki na gruncie ustawy VAT dotyczące sukcesji praw przy łączeniu się spółek przez przejęcie

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 kwietnia 2019 r. (data wpływu 9 kwietnia 2019 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków na gruncie ustawy VAT dotyczących sukcesji praw przy łączeniu się spółek przez przejęcie jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków na gruncie ustawy VAT dotyczących sukcesji praw przy łączeniu się spółek przez przejęcie.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i związane z nim zdarzenie przyszłe:

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej B. S.A. [dalej: Spółka lub Wnioskodawca] świadczy usługi polegające na sprzedaży kart umożliwiających ich posiadaczom korzystanie z szerokiej gamy usług sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych, dostępnych w ramach programu M. na rzecz podmiotów gospodarczych (w szczególności spółek: tzw. usługi B2B), na podstawie zawieranych z nimi umów. Co do zasady, działalność ta generuje po stronie Wnioskodawcy sprzedaż opodatkowaną podatkiem od towarów i usług [dalej: VAT], a Spółka jest zarejestrowana jako czynny podatnik VAT.

W związku z działaniami mającymi na celu rozwój/reorganizację działalności prowadzonej przez Wnioskodawcę, Spółka uczestniczyła/planuje uczestniczyć w transakcjach, w ramach których do Spółki przeniesiony zostaje cały majątek innej spółki (spółek) [dalej: Spółka Przejmowana/Spółki Przejmowane] w związku z jej/ich przejęciem (łączenie się przez przejęcie), w trybie art. 492 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych [dalej: KSH oraz, odpowiednio, Połączenie lub Transakcja]. W rezultacie Spółka Przejmowana (Spółki Przejmowane) traci swój byt prawny.

- niezależnie od tego, czy na fakturze jako nabywca wskazana jest/będzie Spółka Przejmowana czy Wnioskodawca?
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00