Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.05.2019, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.129.2019.1.AK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.129.2019.1.AK

Moment, w którym Wnioskodawca będzie uprawniony do pomniejszenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego o wartości wykazane na wystawionej fakturze korygującej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2019 r. (data wpływu 19 marca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu, w którym Wnioskodawca będzie uprawniony do pomniejszenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego o wartości wykazane na wystawionej fakturze korygującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 marca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku do towarów i usług w zakresie momentu, w którym Wnioskodawca będzie uprawniony do pomniejszenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego o wartości wykazane na wystawionej fakturze korygującej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest czynnym podatnikiem VAT i prowadzi działalność handlową w zakresie sprzedaży części zamiennych i akcesoriów do samochodów ciężarowych, przyczep, naczep i autobusów.

Spółka umożliwia klientom korzystanie z tzw. Katalogu Online, tj. oprogramowania służącego do wyszukiwania i zamawiania towaru za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

W przyszłości Spółka zamierza również udostępnić klientom w Katalogu Online ich faktury i faktury korygujące w formie elektronicznej (w rozumieniu art. 2 ust. 32 ustawy o VAT), na następujących zasadach:

  • elektroniczny obieg faktur z klientem będzie wdrażany na podstawie pisemnego porozumienia Spółki z klientem; to oznacza, że klienci będą wyrażać zgodę na dostarczanie im przez Spółkę dokumentów (faktur, faktur korygujących) w formie elektronicznej, w myśl art. 106n ust. 1 ustawy o VAT,
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00