Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.01.2019, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.798.2018.1.PM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.798.2018.1.PM

Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 grudnia 2018 r. (data wpływu 11 grudnia 2018 r.), uzupełnionym pismem z dnia 24 stycznia 2019 r. (data wpływu 25 stycznia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Zwiększona dostępność usług zdrowotnych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Zwiększona dostępność usług zdrowotnych

Pismem z dnia 24 stycznia 2019 r. Wnioskodawca dokonał doprecyzowania zdarzenia przyszłego opisanego w przedmiotowym wniosku.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wojewódzki Ośrodek zawarł umowę z Województwem o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020, które to środki wykorzysta w pełni na realizację zadań związanych z działalnością leczniczą w zakresie usług, o których mowa w art. 43 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2018 r., poz. 2174 z późn. zm.), tj. usług w zakresie opieki medycznej, służących profilaktyce i poprawie zdrowia oraz dostawie towarów i usług ściśle z tymi usługami związanych. Podatek VAT w projekcie jest kosztem kwalifikowalnym. W projekcie nie występuje VAT niekwalifikowalny. WO jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT. Nabywane towary i usługi związane z realizacją projektu nie będą wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, powstałe efekty realizowanego projektu nie będą służyły czynnościom podlegającym opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Program będzie realizowany w latach 2018-2019. Celem projektu będzie zwiększenie dostępności do świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz informatyzującej świadczenie zdrowotne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, rehabilitacji i fizjoterapii oraz programów profilaktycznych, finansowanych ze środków publicznych. Projekt pn. Zwiększona dostępność usług zdrowotnych () oraz projekt pn. Wdrożenie nowych e-usług () w całości służy świadczeniom zdrowotnym i usługom powiązanym, zwolnionym z VAT. Dlatego też, zdaniem Wnioskodawcy, wydatki w zakresie podatku VAT mają charakter wydatków kwalifikowalnych, nie podlegających odliczeniu. Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz możliwość otrzymania zwrotu podatku, gdyż w związku z realizacją projektu nie wykonuje i nie będzie wykonywał czynności opodatkowanych podatkiem VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00