Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.11.2018, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.510.2018.2.MT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.510.2018.2.MT

Obowiązek ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej z tytułu sprzedaży płyt z utworami Wnioskodawcy.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 września 2018 r. (data wpływu 13 września 2018 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej z tytułu sprzedaży płyt z utworami Wnioskodawcy - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 września 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej z tytułu sprzedaży płyt z utworami Wnioskodawcy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca od czerwca 2018 roku prowadzi działalność gospodarczą, polegającą na wykonywaniu osobiście bądź wraz ze swoim zespołem muzycznym, w zakresie wykonywania recitali lub koncertów w miejscach do tego przeznaczonych lub plenerowych. Wnioskodawca osobiście gra na instrumencie muzycznym, jak też pełni rolę kierownika zespołu, aby koncert mógł się odbyć czasami angażuje innych muzyków (instrumentalistów i wokalistów), podpisując z nimi stosowną umowę o dzieło. Wnioskodawca prowadząc wyżej opisaną działalność gospodarczą, celem wykonywania recitali lub koncertów podpisuje z organizatorem koncertu (zleceniodawcą - osobami prawnymi, jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej) umowę o świadczenie usług muzycznych/artystycznych. Za świadczenie usługi Wnioskodawca otrzymuje wynagrodzenie w postaci honorarium, za wykonanie tych usług wystawia fakturę z zaznaczeniem, że są to usługi zwolnione z VAT. Zawierając umowy na świadczenie usług artystycznych Wnioskodawca wykonuje muzykę wyłącznie graną na żywo. Są to własne aranżacje muzyczne (covery) opracowywane podczas prób zespołu i pod kierownictwem Wnioskodawcy lub własne kompozycje (utwory autorskie), które zostały lub nie zostały wydane w formie płyt, czy innych zapisów dźwiękowych, bądź wizualnych. Każdy koncert grany przez Wnioskodawcę (osobiście lub z zespołem) ma charakter indywidualny, do której budowany jest szczegółowy scenariusz imprezy/koncertu. Organizator koncertu zapewnia miejsce, gdzie wykonywany jest koncert, jak też zajmuje się jego promocją w różnych formach, celem pozyskania publiczności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00