Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.08.2018, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.327.2018.1.SM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.327.2018.1.SM

Zwolnienie od podatku prowadzonych zajęć dydaktycznych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 czerwca 2018 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy e-PUAP 26 czerwca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku prowadzonych zajęć dydaktycznych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 czerwca 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku prowadzonych zajęć dydaktycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe:

W najbliższym czasie Wnioskodawca rozpoczyna prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Jest nauczycielem przedmiotów ścisłych. Ponadto ma certyfikat nauczyciela japońskiego liczydła. W ramach działalności (PKD 85.59.B) planuje od września prowadzenie zajęć dla dzieci z zakresu matematyki: nauka obliczeń za pomocą japońskiego liczydła, nauka matematyki z klockami Lego, informatyki: nauka programowania, w tym robotów oraz innych zajęć typu korepetycyjnego z matematyki, fizyki i informatyki. Swoimi usługami chce objąć dzieci w wieku od 3 do 25 lat oraz o ile będzie taka potrzeba również dorosłych, w tym nauczycieli.

W przyszłości może okazać się, że Wnioskodawca nie będzie w stanie sam prowadzić zajęć dla dzieci i będzie musiał posiłkować się okresowo zatrudnieniem na podstawie umowy zlecenia innych nauczycieli do wspierania Go w prowadzeniu takich zajęć.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytania:

Czy prowadząc osobiście wymienione wyżej zajęcia dla dzieci i dorosłych Wnioskodawca może zastosować zwolnienie z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 i czy zwolnienie z VAT obejmuje też dostawę towarów do prowadzenia zajęć (liczydła, klocki Lego, podręczniki, ćwiczenia itp.)? Czy Wnioskodawca musi wystawiać fakturę uczestnikom zajęć za takie zajęcia i towary?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00