Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.11.2017, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.181.2017.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.181.2017.1.MK

zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 12 września 2017 r. (data wpływu 20 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z akcyzy energii elektrycznej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 września 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest stroną (Partnerem Prywatnym) umowy PPP zawartej z Miastem P. (Partnerem Publicznym) dnia 8 kwietnia 2013 r.: Umowa w sprawie zaprojektowania, budowy, utrzymania i eksploatacji instalacji przetwarzania odpadów komunalnych w P..

W ramach umowy została wybudowana oraz jest użytkowana Instalacja Termicznego Przekształcania Frakcji Resztkowej Odpadów Komunalnych (ITPOK), która obejmuje:

  • instalację termicznego przekształcania (odzysku) odpadów;
  • instalację zestalania i stabilizacji (unieszkodliwiania) odpadów w postaci popiołów lotnych z kotła odzyskowego, odpadów stałych z oczyszczania gazów odlotowych i pyłów z kotłów;
  • instalację waloryzacji i mechanicznej obróbki (odzysku) odpadów w postaci żużli i popiołów paleniskowych.

Instalacja składa się z dwóch linii spalania, zasilanych ww. odpadami ze wspólnego dla obu ciągów technologicznych bunkra na odpady.

W procesie termicznego przekształcania odpadów odzyskiwana jest energia cieplna, która służy do podgrzania wody w obiegu wewnętrznym kotła, a następnie do wytworzenia energii elektrycznej. Para wyprodukowana dzięki procesowi spalania odpadów jest wykorzystana do produkcji od 8,7 do 15 MW energii elektrycznej netto, oraz od 0 do 34 MW energii cieplnej, a także od 11.1 do 17.5 MW energii elektrycznej brutto. Różnica pomiędzy energią elektryczną brutto a energią elektryczna netto, to zużycie własne Instalacji. Zgodnie z założeniami technologicznymi, oscyluje ono na poziomie 2,5 MWh.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00