Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.10.2017, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.215.2017.1.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.215.2017.1.MC

w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na usługi doradcze i sposobu ich rozliczenia

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 10 sierpnia 2017 r. (data wpływu 16 sierpnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • zaliczenia do innych niż bezpośrednie kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie usług doradczych w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem Transakcji jest prawidłowe,
  • uznania, że koszty uzyskania przychodów powinny być potrącane dla celów podatkowych w dacie ich poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 4e ustawy o CIT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 sierpnia 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na usługi doradcze i sposobu ich rozliczenia.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest spółką prawa polskiego, polskim rezydentem podatkowym. Spółka jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: CIT). Wnioskodawca nabył 100% udziałów w polskiej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka Zależna), będącej polskim rezydentem podatkowym, prowadzącej działalność gospodarczą polegającą m.in. na produkcji mebli biurowych, konferencyjnych, recepcyjnych i laboratoryjnych.

Spółka sfinansowała nabycie udziałów Spółki Zależnej środkami finansowymi pochodzącymi z kapitałów otrzymanych od udziałowca Spółki oraz z kredytu bankowego (dalej: Kredyt). Wnioskodawca wskazuje, że ze względu na uwarunkowania umowy Kredytu, w przyszłości nastąpi połączenie Spółki ze Spółką Zależną. Po dacie planowanego połączenia, Spółka Zależna będzie kontynuowała działalność operacyjną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00