Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.05.2017, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.2.2017.2.MGO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.2.2017.2.MGO

Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy o VAT usługi organizacji półkolonii dla dzieci i młodzieży.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 1 marca 2017 r. (data złożenia 2 marca 2017 r.), uzupełnionym pismem z 11 kwietnia 2017 r. (data wpływu 11 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku od towarów i usług organizacji letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w czasie wolnym od zajęć tzw. półkolonii - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 marca 2017 r. został złożony w tutejszym organie ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku od towarów i usług organizacji letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w czasie wolnym od zajęć tzw. półkolonii. Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 11 kwietnia 2017 r. (data wpływu 11 kwietnia 2017 r.) będącym odpowiedzią na wezwanie tut. organu z 31 marca 2017 r. znak: 0111-KDIB3-2.4012.2.2017.1.MGO.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wniosek dotyczy organizacji zdarzenia przyszłego - usługi polegającej na organizacji (odpłatnie i nieodpłatnie) letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w czasie wolnym od zajęć tzw. półkolonie.

Ośrodek Pomocy Społecznej jest jednostką organizacyjną Gminy nieposiadającą osobowości prawnej W związku z centralizacją podatku VAT od dnia 1 stycznia 2017 r. Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Gminą jest jednym scentralizowanym podatnikiem VAT.

W strukturze Ośrodka Pomocy Społecznej od 1 stycznia 2017 r funkcjonuje Świetlica będąca placówką wsparcia dziennego, o której mowa w art. 18 Ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2016 r. poz. 575). Świetlica prowadzona jest w formie opiekuńczej i specjalistycznej Świetlica ma za zadanie między innymi: zapewnienie dziecku opieki i wychowania, objęcie dziecka działaniami terapeutycznymi, wychowawczymi, opiekuńczymi i edukacyjnymi, rozwijanie różnorodnych zainteresowań oraz pogłębianie wiedzy wychowanków, organizacja aktywnego wypoczynku w czasie wolnym od nauki szkolnej. Jedną z form pracy Świetlicy jest organizacja wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci i młodzieży.

3) placówki oświatowo-wychowawcze, w tym szkolne schroniska młodzieżowe, umożliwiające rozwijanie zainteresowań i uzdolnień oraz korzystanie z różnych form wypoczynku i organizacji czasu wolnego;3a) placówki kształcenia ustawicznego, placówki kształcenia praktycznego oraz ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego, umożliwiające uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych; 3b) placówki artystyczne - ogniska artystyczne umożliwiające rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych; 4) poradnie psychologiczno-pedagogiczne, w tym poradnie specjalistyczne udzielające dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także pomocy uczniom w wyborze kierunku kształcenia i zawodu; 5) młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze oraz specjalne ośrodki wychowawcze dla dzieci i młodzieży wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania, a także ośrodki umożliwiające dzieciom i młodzieży, o których mowa w art. 16 ust. 7, a także dzieciom i młodzieży z upośledzeniem umysłowym z niepełnosprawnościami sprzężonymi realizację odpowiednio obowiązku, o którym mowa w art. 14 ust. 3, obowiązku szkolnego i obowiązku nauki; 6) (uchylony); 7) placówki zapewniające opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania; 8) (uchylony); 9) placówki doskonalenia nauczycieli; 10) biblioteki pedagogiczne; 11) kolegia pracowników służb społecznych.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00