Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.06.2016, sygn. IBPB-1-1/4511-155/16/EN, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-1/4511-155/16/EN

w zakresie skutków podatkowych związanych ze sprzedażą wskazanej we wniosku nieruchomości

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z 3 marca 2016 r. (data wpływu do tut. Biura 9 marca 2016 r.), uzupełnionym 4 maja 2016 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie skutków podatkowych związanych ze sprzedażą wskazanej we wniosku nieruchomości jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 marca 2016 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie skutków podatkowych sprzedaży wskazanej we wniosku nieruchomości. Wniosek nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z 15 kwietnia 2016 r., Znak: IBPB-1-1/4511-155/16/EN wezwano do jego uzupełnienia, co też nastąpiło 4 maja 2016 r.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni jest właścicielem działki budowlanej, na której mieszczą się dwie nieruchomości tj. dom mieszkalny, w którym mieszka Wnioskodawczyni oraz budynek handlowy, w którym przez długie lata mieściła się hurtownia X spółka jawna. Wnioskodawczyni jest jednym z dwóch wspólników spółki jawnej. Ww. nieruchomość dzierżawiona była od Wnioskodawczyni jako osoby fizycznej. Spółka jawna przez okres użytkowania budynku handlowego prowadziła inwestycje polegającą na jego rozbudowie (była to inwestycja w obcych środkach trwałych). Obecnie spółka jawna ulega likwidacji (rozwiązaniu). Towar w całości został sprzedany, majątek spółki również. Wnioskodawczyni jako jedyny właściciel nieruchomości wraz z działką (co wynika z ksiąg wieczystych), zamierza sprzedać te nieruchomości wraz z działką na której one leżą. Równocześnie Wnioskodawczyni prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, tj. salon kosmetyczny, który nie ma nic wspólnego z ww. nieruchomościami i ma siedzibę pod innym adresem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00