Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.12.2015, sygn. IPPP3/4512-869/15-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-869/15-2/KT

uznanie sprzedaży kontenerów w państwie trzecim za dostawę towarów poza terytorium kraju niepodlegającą opodatkowaniu VAT w Polsce

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 8 września 2015 r. (data wpływu 19 października 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania sprzedaży kontenerów w państwie trzecim za dostawę towarów poza terytorium kraju niepodlegającą opodatkowaniu VAT w Polsce - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 października 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania sprzedaży kontenerów w państwie trzecim za dostawę towarów poza terytorium kraju niepodlegającą opodatkowaniu VAT w Polsce.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Przedmiotem działalności P. Sp. z o.o. (Spółka) jest świadczenie usług transportowych w sektorze międzynarodowych przewozów intermodalnych transportu kombinowanego. Usługi transportowe są realizowane przez Spółkę z wykorzystaniem kontenerów, w których przewożony jest towar na zlecenie klienta. Spółka świadczy m.in. usługi transportu międzynarodowego, gdzie miejsce przeznaczenia, tj. miejsce zakończenia usługi transportowej, znajduje się poza Unią Europejską, a więc następuje wywóz kontenera z towarem klienta poza Unię Europejską. Spółka nie traktuje kontenerów jako opakowania zwrotnego i nie pobiera w związku z tym od klienta jakiejkolwiek kaucji. Po rozładowaniu kontenera w miejscu przeznaczenia, nie jest on ze względów ekonomicznych transportowany z powrotem, ale jest przez Spółkę odsprzedawany na miejscu - w scenariuszu objętym niniejszym wnioskiem - dowolnemu lokalnemu przedsiębiorcy trudniącemu się handlem kontenerami lub wykorzystującemu kontenery do świadczenia przez siebie usług przewozowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00