Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.12.2015, sygn. ILPP2/4512-1-739/15-2/AKr, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/4512-1-739/15-2/AKr

Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia kwoty podatku naliczonego podlegającego odliczeniu metodą w stu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 października 2015 r. (data wpływu 5 października 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia kwoty podatku naliczonego podlegającego odliczeniu metodą w stu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 października 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia kwoty podatku naliczonego podlegającego odliczeniu metodą w stu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Spółka (dalej: Spółka, Wnioskująca) jest podmiotem z siedzibą na terytorium Polski, czynnym podatnikiem VAT.

Spółka prowadzi na terenie kraju sprzedaż wielofunkcyjnego urządzenia kuchennego. Sprzedaż dokonywana jest głównie na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.

Dostawcą przedmiotowych urządzeń jest spółka powiązana z Wnioskującą, nieposiadająca w kraju siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności. Dostawca urządzeń jest jednak zarejestrowany dla celów VAT w Polsce, gdyż dokonuje w Polsce sprzedaży. Współpraca pomiędzy dostawcą urządzeń i Spółką oparta została o model komisowy strony podpisały w tym zakresie stosowną umowę, w ramach której uregulowały zasady współpracy. Dostawca Spółki pełni w modelu rolę komitenta (dalej dostawca będzie nazywany Komitentem), a Spółka rolę komisanta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00