Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.03.2015, sygn. ILPP1/4512-1-5/15-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/4512-1-5/15-2/MK

Wystawienie zbiorczej faktury korygującej zawierającej załącznik.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 31 grudnia 2014 r. (data wpływu 5 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawienia zbiorczej faktury korygującej zawierającej załącznik jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawienia zbiorczej faktury korygującej zawierającej załącznik.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenia przyszłe.

Spółka dokonuje sprzedaży towarów w ilościach hurtowych. Stałą praktyką w obrocie hurtowym jest udzielanie różnego rodzaju upustów i rabatów. Tego rodzaju rabaty są również udzielane przez Spółkę: w przypadku osiągnięcia przez odbiorcę określonego progu zakupów Spółka udziela mu rabatu, który dotyczy wszystkich dostaw zrealizowanych w ustalonym okresie (miesiącu, kwartale lub roku) z tym jednym odbiorcą. Spółka udziela rabatów w odniesieniu do wszystkich dostaw zrealizowanych na rzecz określonego odbiorcy. Wnioskodawca dokumentuje udzielone rabaty fakturą, o której mowa w art. 106j ust. 3 Ustawy VAT, tj. tzw. zbiorczą fakturą korygującą. Zbiorcza faktura korygująca, o której mowa w art. 106j ust. 3 ustawy VAT, jest uproszczoną formą zwyczajnej faktury korygującej nie musi ona zawierać wszystkich elementów, jakie są przewidziane dla standardowej faktury korygującej; zbiorcza faktura korygująca winna jednak zawierać numery wszystkich faktur korygowanych oraz daty ich wystawienia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00