Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.03.2015, sygn. ILPB4/423-575/14-2/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-575/14-2/MC

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zawieranych umów leasingu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej przedstawione we wniosku z dnia 12 listopada 2014 r. (data wpływu 12 grudnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zawieranych umów leasingu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 grudnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zawieranych umów leasingu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (zwany dalej Spółką lub Korzystającym) jest podmiotem z branży energetycznej, którego aktywność gospodarcza obejmuje terytorium całego kraju. Na potrzeby prowadzonej działalności zawarł umowę z wyspecjalizowanym podmiotem (zwanym dalej Usługodawcą lub Kontrahentem), której przedmiotem jest prawo do użytkowania samochodów osobowych za stosownym wynagrodzeniem. Przywołana umowa określa ramowo zasady współpracy, które każdorazowo są doprecyzowane poprzez zapisy umów szczegółowych, dokładnie określających parametry samochodu oraz warunki płatności.

Z treści każdej z zawartych umów szczegółowych wynika, że:

  1. Czas trwania umowy wynosi co najmniej 24 miesiące.
  2. Przedmiotem każdej umowy jest samochód osobowy, oznaczony co do marki i roku produkcji.
  3. Wskazana została wartość zakupu użytkowanego samochodu.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00