Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.03.2015, sygn. ILPB4/423-565/14-2/ŁM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-565/14-2/ŁM

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 1 grudnia 2014 r. (data wpływu 5 grudnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów:

  • jest prawidłowe w części dotyczącej pytania nr 1,
  • jest nieprawidłowe w części dotyczącej pytań nr 2 i 3.

UZASADNIENIE

W dniu 5 grudnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Podatnik prowadzi działalność m.in. w zakresie tworzenia oprogramowania komputerowego. Tworzy oprogramowanie na zamówienie klienta i po wytworzeniu oprogramowania udzieli klientowi licencji na korzystanie z tego oprogramowania.

Oprogramowanie będzie mogło być licencjonowane kilku klientom. Okres licencjonowania będzie różny, w niektórych przypadkach będzie ustalony minimalny okres, w którym licencjobiorca korzysta z oprogramowania i wnosi opłatę licencyjną w miesięcznych okresach rozliczeniowych. Po upływie tego minimalnego okresu licencjobiorca nadal będzie mógł korzystać z oprogramowania i nadal będzie wnosił z tego tytułu miesięczną opłatę licencyjną. Obie strony mogą wypowiedzieć umowę licencyjną z zachowaniem określonego w umowie okresu wypowiedzenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00