Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.03.2015, sygn. ITPP1/4512-13/15/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-13/15/MN

Zwolnienie od podatku świadczonych czynności.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 grudnia 2014 r. (data wpływu 7 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych czynności jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 stycznia 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych czynności.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca reprezentowany przez Towarzystwo jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym niestandaryzowanym funduszem sekurytyzacyjnym wpisanym do Rejestru Funduszy Inwestycyjnych, utworzonym i działającym na podstawie ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych (Dz. U. Nr 146, poz. 1546 ze zm.) oraz statutu, nadanego przez towarzystwo zarządzające funduszem. Fundusz jest osobą prawną, a jego działalność pozostaje pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego.

Przedmiotem działalności funduszu jest lokowanie środków pieniężnych, pozyskanych od osób trzecich w drodze niepublicznego oferowania certyfikatów inwestycyjnych. Fundusz lokuje aktywa w wyodrębnione ekonomicznie i prawnie wierzytelności, uczestnicząc tym samym w procesie sekurytyzacji. Są to wierzytelności o różnym charakterze, w tym wierzytelności bankowe, wierzytelności wynikające z umów pożyczek gotówkowych, wierzytelności z umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Ekonomiczne i prawne wyodrębnienie wierzytelności, niezbędne dla ulokowania pozyskanych od Inwestorów środków pieniężnych, dokonywane w ramach procesu sekurytyzacji może zostać przeprowadzone na dwa sposoby. Jeden z nich opiera się na przeniesieniu na Fundusz praw do wierzytelności, zaś drugi na zbyciu praw do świadczeń z wyodrębnionych wierzytelności, bez zbywania sekurytyzowanych wierzytelności (subpartycypacja), przy czym wszystkie formy sekurytyzacji są objęte działalnością funduszu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00