Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.08.2014, sygn. IPPB3/423-569/14-2/GJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-569/14-2/GJ

w zakresie kosztów uzyskania przychodów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 30 maja 2014r. (data wpływu 2 czerwca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów:

  • odnośnie pytania nr 1 - jest prawidłowe,
  • odnośnie pytania nr 2 - jest prawidłowe,
  • odnośnie pytania nr 3 - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe

Wnioskodawca jest polską spółką, która należy do międzynarodowej Grupy (Grupa) zajmującej się sprzedażą, marketingiem i dystrybucją specjalistycznych produktów chemicznych i produktów spożywczych.

1 stycznia 2013 roku Wnioskodawca zawarł z innym z członków Grupy ustną umowę w ramach, której uzyskał prawo do bycia wyłącznym dystrybutorem określonych specjalistycznych produktów chemicznych i produktów spożywczych na rynku polskim (Umowa Wyłączności). Zawarcie przedmiotowej umowy podyktowane było możliwością rozszerzenia asortymentu dotychczas sprzedawanych przez Spółkę produktów i umocnienie swojej pozycji na rynku. Ustna umowa weszła w życie od początku 2013 roku i została zawarta na czas nieograniczony, jednakże na okres nie krótszy niż 5 lat. Zgodnie z treścią ustnej umowy strony umówiły się, że opłata za nabycie przedmiotowego prawa zostanie zapłacona jednorazowo w 2014 r. W tymże roku zostanie wystawiona na Spółkę faktura dokumentująca tę usługę. Wysokość opłaty za nabyte prawo została ustalona w oparciu o ceny rynkowe.

Głównym przedmiotem umowy było przekazanie prawa do bycia wyłącznym dystrybutorem produktów objętych umową w Polsce. Ponadto, w ramach przedmiotowej umowy na rzecz Spółki przekazane zostały określone aktywa nieodłącznie związane z realizacją funkcji dystrybutora tj.;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00