Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.02.2013, sygn. IPPP1/443-1199/12-2/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1199/12-2/PR

potwierdzenie prawidłowości udostępnionej faktury przez nabywcę w systemie informatycznym.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 03.12.2012 r. (data wpływu 05.12.2012 r. ) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie potwierdzenia prawidłowości udostępnionej faktury przez nabywcę w systemie informatycznym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 05.12.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie potwierdzenia prawidłowości udostępnionej faktury przez nabywcę w systemie informatycznym.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej zwana Spółką) jest Członkiem IRGiT oraz Członkiem TGE. Ta pierwsza prowadzi działalność gospodarczą w zakresie rozliczania i rozrachunków transakcji nabywanych towarów, w tym energii elektrycznej, praw majątkowych przez jej Członków, będących jednocześnie członkami TGE S.A. Wnioskodawca, będący jednocześnie Członkiem IRGiT oraz TGE, nabywa i zbywa towary, w tym energię elektryczną jak również prawa majątkowe od podmiotów prowadzących w tym zakresie działalność gospodarczą za pośrednictwem TGE, i w konsekwencji, jego transakcje podlegają rozliczeniu przez IRGiT.

Z uwagi na fakt wyjątkowo intensywnej współpracy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej pomiędzy IRGiT a Członkami, będącymi jednocześnie członkami TGE S.A., w tym Wnioskodawcę, niezbędne stało się dla obopólnych korzyści zaimplementowanie umowy upoważniającej IRGiT do wystawiania faktur, faktur korygujących i ich duplikatów w imieniu i na rachunek Członków IRGiT, w tym Wnioskodawcy, zwanej dalej umową o samofakturowanie (self-billing) na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011 roku w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz.U. 2011, Nr 68, poz. 360) .

Z posiadanych przez Wnioskodawcę informacji wynika, że w zakresie wprowadzenia systemu samofakturowania IRGiR posiada dwie interpretacje indywidualne wydane na jej rzecz przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie w imieniu Ministra Finansów:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00