Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.04.2013, sygn. IPPP1/443-49/13-2/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-49/13-2/PR

opodatkowanie zwrotu opłat skarbowych i sądowych wnoszonych przez Wnioskodawcę w imieniu i na rzecz kontrahentów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 11.01.2013 r. (data wpływu 17.01.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zwrotu opłat skarbowych i sądowych wnoszonych przez Wnioskodawcę w imieniu i na rzecz kontrahentów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17.01.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zwrotu opłat skarbowych i sądowych wnoszonych przez Wnioskodawcę w imieniu i na rzecz kontrahentów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Jednym z podstawowych przedmiotów działalności Spółki jest świadczenie usług prawnych. Spółka w ramach prowadzonej działalności zawarła umowę na obsługę prawną z innym podmiotem i jako Zleceniobiorca będzie otrzymywała wynagrodzenie za świadczone usługi prawne powiększone o stawkę podatku VAT obowiązującą w dniu wystawienia faktury. Oprócz tego Zleceniobiorca zobowiązuje się ponosić opłaty notarialne, sądowe, skarbowe i inne podobne opłaty niezbędne do właściwego świadczenia usługi prawnej na rzecz Zleceniodawcy, przy czym Zleceniodawca zobowiązuje się zwrócić Zleceniobiorcy wspomniane opłaty. Rozliczenie tego typu opłat pomiędzy stronami dokonywane będzie na podstawie not obciążeniowych wystawionych w terminie 14 dni od zakończenia świadczenia usług obsługi prawnej dotyczącej poszczególnych spraw. Z umowy zawartej z klientem wynika, że wynagrodzenie za usługi prawne nie obejmuje wyżej wymienionych opłat, ani nie jest doliczana do nich jakakolwiek marża.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00