Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.01.2013, sygn. IPPP3/443-1053/12-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1053/12-2/KT

Prawo do zastosowania 0% stawki podatku z tytułu eksportu pośredniego w związku z posiadaną dokumentacją.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 10.10.2012 r. (data wpływu 11.10.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku z tytułu eksportu pośredniego w związku z posiadaną dokumentacją - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11.10.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku z tytułu eksportu pośredniego w związku z posiadaną dokumentacją.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Firma I. Sp. z o.o. planuje zawrzeć kontrakt z firmą francuską na wykonanie elementów instalacji urządzeń rafineryjnych oraz dostarczenie elementów rurociągów (rur, kołnierzy, kolan itp. armatury). Towar ten docelowo przeznaczony byłby do wywozu poza obszar Unii Europejskiej, tj. do Algierii. Do produkcji tej instalacji kontrahent francuski częściowo dostarczyłby własne elementy (głównie związane z elektryką i automatyką), które byłyby następnie montowane i instalowane w urządzeniu. Dostawy tych elementów byłyby z różnych państw członkowskich Unii Europejskiej (głównie Francja, Niemcy, Finlandia). Dodatkowo, wartość kontraktowa urządzenia obejmowałaby specjalne opakowanie dostosowane do transportu morskiego oraz ewentualne magazynowanie w okresie do 3 miesięcy od momentu wykonania. Wystawienie faktury dokumentującej sprzedaż nastąpiłoby w momencie wydania towaru kontrahentowi francuskiemu lub wskazanej przez niego osobie trzeciej, ze stawką VAT 0%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00