Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.01.2013, sygn. IPTPP4/443-742/12-2/ALN, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-742/12-2/ALN

Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym prawidłowe będzie wystawianie Faktur Korygujących Uproszczonych dokumentujących udzielenie Rabatu do całości obrotu w danym okresie rozliczeniowym na rzecz danego Odbiorcy, przy czym podstawą obliczenia Rabatu będą wszystkie dostawy niektórych typów towarów dokonanych przez Wnioskodawcę w danym okresie rozliczeniowym?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 23 października 2012 r. (data wpływu 26 października 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania udzielanego rabatu za pomocą faktur korygujących uproszczonych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 października 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania udzielanego rabatu za pomocą faktur korygujących uproszczonych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest producentem wyrobów płytek ceramicznych. Dystrybucji swoich wyrobów dokonuje m.in. za pośrednictwem rynku tradycyjnego oraz sieci handlowych (hipermarketów budowlanych; wszyscy razem dalej zwani Odbiorcami) w oparciu o (różnie nazywane) umowy o współpracy handlowej. Do umów handlowych zostaną wprowadzone postanowienia, zgodnie z którymi Odbiorcom będą przyznawane rabaty uzależnione od wielkości (a czasami także od dynamiki wzrostu) zakupów u Wnioskodawcy (Rabaty).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00