Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.06.2013, sygn. ITPP2/443-276/13/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-276/13/AK

Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wystawienia faktur korygujących.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 marca 2013 r. (data wpływu 22 marca 2013 r.), uzupełnionym w dniu 4 czerwca 2013 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wystawienia faktur korygujących jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 marca 2013 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 4 czerwca 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wystawienia faktur korygujących.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Spółka zajmuje się produkcją oraz sprzedażą zlewozmywaków granitowych, w dużej mierze dla osób fizycznych, poprzez internetowe serwisy aukcyjne. Towar wysyłany jest do klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej.

W związku z prowadzoną działalnością dokumentuje sprzedaż towarów i usług poprzez wystawienie faktur VAT. Często zdarza się, że obrót wykazany na fakturze VAT ulega obniżeniu. Dzieje się tak np. gdy kontrahenci Spółki zwracają nabyty towar w całości albo części, bądź powstają pomyłki w ilości lub cenie towarów na fakturze VAT dokumentującej zrealizowane dostawy. W takich przypadkach Spółka zmniejsza obrót poprzez wystawienie faktur korygujących, mających na celu obniżenie podstawy opodatkowania dla celów podatku od towarów i usług, a co za tym idzie obniżenia podatku należnego VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00