Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.02.2013, sygn. ITPP3/443-258/12/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-258/12/MD

Prawo do zastosowania 0% stawki podatku do eksportu towarów, w sytuacji gdy procedura wywozu rozpoczęła i zakończyła się na terytorium innego państwa członkowskiego Wspólnoty.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 listopada 2012 r. (data wpływu 27 listopada 2012 r.), uzupełnionym w dniu 14 lutego 2013 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku do eksportu towarów, w sytuacji gdy procedura wywozu rozpoczęła i zakończyła się na terytorium innego państwa członkowskiego Wspólnoty - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 listopada 2012 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 14 lutego 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku do eksportu towarów, w sytuacji gdy procedura wywozu rozpoczęła i zakończyła się na terytorium innego państwa członkowskiego Wspólnoty.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

W lutym 2010 r. Spółka dokonała eksportu szaf i stołów do norweskiego kontrahenta, który to kontrahent zażyczył sobie, żeby koszty transportu oraz wszelkie formalności związane ze zgłoszeniami celnymi były po jego stronie. Dostawa odbyła się na warunkach Ex Works. Przewoźnik, który pobrał towar działał na rzecz nabywcy, z czego wynika, że był to eksport pośredni. Towar został odebrany przez przewoźnika z magazynu Spółki, przewieziony do odbiorcy norweskiego i nie był po drodze nigdzie magazynowany. Eksport został potwierdzony fakturą. Spółka otrzymała CMR potwierdzony przez przewoźnika wynajętego przez norweskiego kontrahenta. Dokument CMR to kserokopia, która potwierdza odbiór towaru od Spółki, nie ma na nim natomiast adnotacji potwierdzających dostarczenie do kontrahenta w Norwegii. Spółka otrzymała również dokument z którego wynika, że odprawa eksportowa została dokonana w szwedzkim urzędzie celnym. Jest to dokument celny z oryginalną (zieloną) pieczątką sygnowaną przez S. T. S. No 1, datowany na 15 lutego 2010 r. Dokument został sporządzony w formie papierowej z powodu awarii systemu komputerowego w elektronicznym systemie zgłoszeń celnych w szwedzkim urzędzie celnym. Jest to dokument urzędowy potwierdzający wywóz towaru na terytorium Norwegii. Spółka nie jest w stanie ustalić dokładnej daty otrzymania dokumentów celnych, było to jednak na pewno przed terminem do złożenia deklaracji VAT-7 za miesiąc marzec 2010 r. (pomiędzy 26 marca, a 25 kwietnia).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00