Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.12.2012, sygn. IPPP3/443-934/12-2/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-934/12-2/IG

Czy opłaty rejestracyjne pobierane przez Akademię od uczestników Sympozjum będących lekarzami, korzystają ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 29 lit. a ustawy o VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 11.09.2012 r. (data wpływu 17.09.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku opłat rejestracyjnych od uczestników sympozjum będących lekarzami jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17.09. 2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku opłat rejestracyjnych od uczestników sympozjum będących lekarzami.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące stany faktyczne oraz zdarzenia przyszłe:

Akademia jest stowarzyszeniem z siedzibą w Szwajcarii, które nie posiada, ani nie zamierza posiadać w przyszłości, siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności w Polsce. Akademia jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od wartości dodanej w Szwajcarii oraz jest w trakcie rejestracji dla celów podatku od towarów i usług w Polsce.

Zgodnie ze statutem Akademii, jej celami są: budowa jakości w zakresie opieki klinicznej, prowadzenie badań oraz działalność edukacyjna i szkoleniowa w dziedzinie dermatologii oraz wenerologii. Dla osiągnięcia tych celów Akademia organizuje m. in. międzynarodowe kongresy oraz sympozja naukowe dla przedstawicieli branży medycznej, głównie lekarzy specjalizujących się w dziedzinie dermatologii oraz wenerologii. Wydarzenia te organizowane są przez Akademię dwa razy w roku, w różnych krajach europejskich.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00