Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.02.2012, sygn. IPPP3/443-1524/11-5/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1524/11-5/JK

rozpoznanie eksportu towarów oraz określenie właściwej stawki podatku

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 25.11.2011 r. (data wpływu 28.11.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania eksportu towarów oraz określenia właściwej stawki podatku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28.11.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania eksportu towarów oraz określenia właściwej stawki podatku.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka posiada siedzibę w Luksemburgu i jest zarejestrowana na potrzeby podatku od towarów i usług (dalej: VAT) w Polsce. W ramach swojej działalności Spółka sprzedaje towary (składowane w magazynie znajdującym się na terenie Polski) do innej spółki z grupy S tj. S Polska Sp. z o.o. (dalej: Kontrahent PL). Dokonując sprzedaży towarów na rzecz Kontrahenta PL Spółka posiada informację, że towary będą wyeksportowane poza terytorium Unii Europejskiej. Zakupione od Spółki towary Kontrahent PL sprzedaje do finalnych odbiorców z państw spoza Unii Europejskiej, takich jak Turcja, Rosja, Kazachstan, Gruzja, Ukraina etc. Towary są transportowane do finalnych odbiorców bezpośrednio z magazynu w Gliwicach. Dostawy do różnych lokalizacji podlegają różnym warunkom Incoterms tj. dla dostaw do Turcji i Gruzji - DDU u ostatecznego odbiorcy (oznacza to, że sprzedawca jest zobowiązany do dostarczenia towarów do miejsca wskazanego przez finalnego odbiorcę a koszty transportu są poniesione przez Spółkę), dla dostaw do Rosji i Ukrainy - FCA magazyn w Polsce (oznacza to, że sprzedający jest zobowiązany dostarczyć towar przewoźnikowi wyznaczonemu przez kupującego a koszty dostawy ponosi finalny nabywca towarów, tj. nabywca z Rosji, Ukrainy, etc.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00