Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.02.2012, sygn. IPPP3/443-1601/11-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1601/11-2/KC

w zakresie prawa do odliczenia kwoty podatku wskazanego w zgłoszeniu celnym

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 19.12.2011 r. (data wpływu 20.12.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia kwoty podatku wskazanego w zgłoszeniu celnym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20.12.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia kwoty podatku wskazanego w zgłoszeniu celnym.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

E. prowadzi działalność gospodarczą na terytorium kraju w zakresie m.in. montażu soczewek okularowych w oprawki okularowe (montażu okularów). Ze względu na planowane przez E. wdrożenie nowego schematu transakcji gospodarczych, Podatnik zamierza świadczyć usługi montażu okularów na rzecz zagranicznego podmiotu, tj. firmy B. UK z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która nie posiada w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej (dalej: B. UK lub Kontrahent).

W planowanym schemacie transakcji, usługi świadczone przez Podatnika na rzecz B. UK, będą wykonywane w Polsce na ruchomym majątku rzeczowym Kontrahenta, tj. na oprawkach okularowych importowanych m.in. z krajów trzecich, nienależących do Unii Europejskiej (UE) takich jak: USA i kraje azjatyckie. Importowane na terytorium Polski oprawki okularowe z krajów nienależących do Unii Europejskiej będą zgłaszane do procedury dopuszczenia do obrotu. Zgłoszenia celnego do tej procedury celnej będzie dokonywać pośredni przedstawiciel celny E., tj. przedstawiciel celny będzie działać w swoim imieniu, lecz na rzecz Podatnika.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00