Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.11.2012, sygn. IBPP4/443-352/12/LG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-352/12/LG

Zastosowanie zwolnienia od podatku dla zużycia olejów smarowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 7 sierpnia 2012r. (data wpływu 14 sierpnia 2012r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla zużycia olejów smarowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 sierpnia 2012r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla zużycia olejów smarowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

W ramach prowadzonej działalności w Polsce X (dalej jako "Spółka") nabywa w drodze wewnątrzwspólnotowego nabycia m. in. oleje smarowe, oleje technologiczne, obróbkowe, pozostałe oleje klasyfikowane głównie do kodów CN 2710 19 71 - 83 oraz CN 2710 19 87 - 99. Nabywane wewnątrzwspólnotowo oleje smarowe są nabywane przez punkt zarejestrowanego odbiorcy lub wprowadzane w procedurze zawieszenia poboru akcyzy na skład podatkowy prowadzony przez firmę trzecią. Spółka sprzedaje te oleje na rzecz kontrahentów zlokalizowanych w Polsce bądź do pośredników dokonujących ich dalszej odsprzedaży. Ww. oleje, będące przedmiotem transakcji dokonywanych przez Spółkę są m. in. przeznaczone do wykorzystania do celów innych niż napędowe lub opałowe albo jako dodatki lub domieszki do paliw silnikowych albo jako oleje smarowe do silników albo do produkcji paliw silnikowych, olejów opałowych, dodatków lub domieszek do paliw silnikowych lub olejów smarowych do silników. W takiej sytuacji oleje sprzedawane są do podmiotu pośredniczącego bądź podmiotu zużywającego na podstawie dokumentu dostawy i po okazaniu przez odbiorcę potwierdzenia rejestracji dla potrzeb podatku akcyzowego (AKC-PR).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00