Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.04.2011, sygn. IPPP1-443-133/11-2/JL, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-133/11-2/JL

Bezpodstawne jest roszczenie ze strony Dealera i wystawienie faktury na rzecz Spółki przez Dealera, dokumentującej przeprowadzoną naprawę. Spółka nie jest uprawniona do zachowania - po dniu 31.12.2007r. - prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawianych przez Dealerów dokumentujących przeprowadzoną naprawę uszkodzeń samochodu powstałych w czasie, gdy samochód był już właścicielem Dealera, gdyż faktury te nie dokumentują czynności opodatkowanych podatkiem VAT.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 19.01.2011r. (data wpływu 26.01.2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • uznania za czynności nieopodatkowane napraw uszkodzeń samochodów dokonywanych przez Dealerów, powstałych w czasie, gdy samochody były ich własnością - jest prawidłowe,
  • prawa do odliczenia podatku naliczonego - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26.01.2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania napraw uszkodzeń samochodów dokonywanych przez Dealerów, powstałych w czasie, gdy samochody były ich własnością oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Przedmiotem działalności Spółki jest sprzedaż samochodów do Dealerów na terenie Polski. Proces dostaw samochodów na rzecz Dealerów obejmuje przywóz samochodów z innych państw członkowskich UE do magazynu zlokalizowanego na terytorium Polski, a następnie wysyłkę samochodów z magazynu do poszczególnych Dealerów. Własność samochodów oraz prawo do rozporządzania nimi jak właściciel przechodzi na Dealerów z chwilą wystawienia przez F. faktury VAT dokumentującej dostawę danego pojazdu. Wobec tego podczas transportu z fabryki położonej poza granicami Polski do Dealera, można wyróżnić dwie fazy, tj.:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00