Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.09.2011, sygn. IPTPP2/443-289/11-2/PM, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-289/11-2/PM

W związku z nieuznaniem przedmiotowych dostaw za eksport pośredni, kwestia czy kopia komunikatu wysłana drogą e-mailową przez nabywcę towarów bez pieczęci i podpisu Urzędu Celnego stanowi wystarczające potwierdzenie wywozu towarów poza terytorium Unii Europejskiej, o którym mowa w art. 41 ust. 11 ustawy o VAT i w związku z tym stanowi podstawę do zastosowania przez Spółkę stawki VAT 0% staje się bezprzedmiotowa.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Sp. z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 27 czerwca 2011 r. (data wpływu 29 czerwca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości uznania dokonanej sprzedaży za eksport pośredni i właściwego jej udokumentowania dla zastosowania stawki podatku 0% jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 czerwca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości uznania dokonanej sprzedaży za eksport pośredni i właściwego jej udokumentowania dla zastosowania stawki podatku 0%.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca będący spółką z o.o. w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej dokonuje transakcji eksportu towarowego, w tym również transakcji eksportowych na warunkach Ex Works (EXW). W tym przypadku towary są odbierane z magazynu Spółki przez firmę transportową działającą bezpośrednio na rzecz nabywcy. Firma transportowa dokonuje fizycznego wywozu towarów poza terytorium Unii Europejskiej. Spółka nie ma informacji czy na jakimkolwiek etapie transportu towary są magazynowane, rozładowywane czy przeładowywane. Nie ma również informacji, czy nabywca towaru z kraju trzeciego jest podatnikiem podatku od wartości dodanej zidentyfikowanym dla transakcji wewnątrzwspólnotowych na terytorium innego państwa członkowskiego lub osobą prawną niebędącą takim podatnikiem, która jest zidentyfikowana na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych na terytorium innego państwa członkowskiego. Spółka nie dysponuje dokumentem celnym potwierdzającym rozpoczęcie procedury wywozu towarów z terytorium Polski. W odniesieniu do dokonywanych transakcji eksportowych Spółka posiada kopię komunikatu IE 599 przesłanego drogą e-mailową przez nabywcę. Zgłoszenie towarów do celnej procedury wywozu jest dokonywane na terytorium innego niż Polska państwa członkowskiego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00