Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.06.2011, sygn. ILPP1/443-444/11-5/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-444/11-5/AW

Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej na badania archeologiczne.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Fundacji, reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 11 marca 2011 r. (data wpływu 14 marca 2011 r.), uzupełnionym pismami z dnia: 9 maja 2011 r. (data wpływu 12 maja 2011 r.) oraz 24 maja 2011 r. (data wpływu 26 maja 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej na badania archeologiczne jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 marca 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej na badania archeologiczne. Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismami z dnia: 9 maja 2011 r. o podanie prawidłowego organu podatkowego właściwego dla Wnioskodawcy oraz 26 maja 2011 r. o doprecyzowanie opisanego stanu faktycznego i własne stanowisko.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Fundacja jest wykonawcą badań archeologicznych na rzecz A. Ww. badania prowadzone są na podstawie umowy z dnia 21 maja 2000 r. i obejmują archeologiczne badania wykopaliskowe (prace terenowe) oraz opracowanie wyników badań (opracowania gabinetowe). Umowa zawarta z zamawiającym przewiduje, że faktury będą wystawiane na podstawie protokołu zaawansowania, który jest efektem przeprowadzonego odbioru dla danej części badań. Do umowy znajdują zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego dotyczące umowy o dzieło, analogicznie również przepisy prawa budowlanego, w szczególności w zakresie prac terenowych.

Badania obejmują dużą liczbę stanowisk, dla których prowadzone są indywidualne badania wykopaliskowe i sporządzane wyniki ww. prac. Opracowania są sporządzane odrębnie dla każdego ze stanowisk. Po przekazaniu opracowań do zamawiającego, kieruje on je do weryfikacji do Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Jeżeli Instytut nie zgłasza zastrzeżeń, zamawiający i wykonawca sporządzają protokół częściowego odbioru opracowań. Ze względu na naukowy charakter opracowań, pomiędzy ich sporządzeniem, przekazaniem do zamawiającego a sporządzeniem protokołu odbioru, upływa każdorazowo kilkadziesiąt dni. Protokół odbioru zawiera wyliczenie wynagrodzenia należnego wykonawcy. Na tej podstawie wystawiana jest faktura VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00