Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.02.2010, sygn. ITPB2/415-889/09/ENB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-889/09/ENB

1. Czy wymienione należności mogą korzystać ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 i pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
2. Czy za tego typu projekty z pomocy bezzwrotnej Unii Europejskiej (Komisji Europejskiej) należy odprowadzić podatek?
3. Jeśli za tego typu projekty należy odprowadzić podatek to w jakiej wysokości?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 3 listopada 2009 r. (data wpływu 5 listopada 2009 r.) uzupełnionym pismem z dnia 14 stycznia 2009 r. (data wpływu 18 stycznia 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania zwolnień przedmiotowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 listopada 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania zwolnień przedmiotowych. Pismem z dnia 11 stycznia 2010 r. Nr ITPB2/415-889/09-2/ENB został Pan wezwany do uzupełnienia wniosku poprzez doprecyzowanie stanu faktycznego. Powyższe uzupełniono w dniu 18 stycznia 2010 r. (data wpływu do tut. organu).

W przedmiotowym wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

Jest Pan funkcjonariuszem Straży Granicznej. Jako przedstawiciel Straży Granicznej uczestniczy Pan w projekcie przeznaczonym dla Kosowa Wzmocnienie zasad poszanowania prawa dla Policji Granicznej Kosowa Zintegrowany System Zarządzania Granicą - Faza 1". Projekt jest finansowany przez Unię Europejską (Komisję Europejską) z pomocy bezzwrotnej. Jest to tzw. Projekt Twinningowy - oznacza to zazwyczaj wsparcie / doradztwo kraju UE na rzecz innego kraju (kandydującego lub stowarzyszonego z UE). Ten projekt jest zarządzany przez instytucję Northern Ireland Public Sector Enterprises Limited (NI-CO), która na zlecenie rządu realizuje projekty pomocowe, w które zaangażowane są różne instytucje rządowe.

Straż Graniczna została zaproszona do udziału w tym projekcie i Komendant Główny SG wyraził zgodę na udział przedstawicieli SG. Projekt dotyczy wsparcia dla Policji Granicznej Kosowa w sprawnym zarządzaniu granicą Kosowa. Projekt skupia się na analizie prawa pod kątem jego dostosowania do standardów UE, przeprowadzeniu szkoleń z zakresu: prawa UE, przeprowadzania kontroli granicznej, dostosowania standardów przejść granicznych do wymagań Schengen, szkoleń na sprzęcie zakupionym z funduszy UE, itp. Przedstawiciele SG przeprowadzili już trzy przedsięwzięcia, a następne są planowane od listopada 2009 r. W tym projekcie, jak w każdym projekcie twinningowym, przewidziane zostało wynagrodzenie dla przedstawicieli SG. Eksperci SG każdorazowo podpisują z NI-CO umowy na konkretne działania, szkolenia w projekcie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00