Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.02.2010, sygn. ITPB2/415-888/09/ENB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-888/09/ENB

Czy wynagrodzenia otrzymane przez Wnioskodawcę mogą korzystać ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 i lub pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 3 listopada 2009 roku (data wpływu 5 listopada 2009 roku) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania zwolnień przedmiotowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 listopada 2009 roku został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania zwolnień przedmiotowych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Jest Pan funkcjonariuszem straży granicznej W 2006 roku i 2007 roku, był Pan za zgodą Komendanta Głównego Straży Granicznej oddelegowany do czasowego wykonywania obowiązków eksperta krótkoterminowego na Ukrainę. Brał Pan udział w projekcie: Reinforcing the Human Resources Managementtechnical Cooperation on Migration Management Capacity Building of Ukraines State Border Guard Service (HUREMAS), czyli zarządzania zasobami ludzkimi w Państwowej Służbie Granicznej Ukrainy. Projekt bezzwrotnej pomocy dla PSGU Ukrainy, finansowany był w 97% przez Komisję Europejską i w 3% przez Ambasadę Rządu USA, natomiast dysponentem i podmiotem rozliczającym przyznane środki była Międzynarodowa Organizacja Ds. Migracji (IOM) w Kijowie.

Podstawowym zadaniem wszystkich grup eksperckich była: analiza stanu faktycznego przepisów prawa Ukrainy, a następnie proponowanie zmian w celu dostosowania do standardów Unii Europejskiej i Schengen.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00