Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.09.2009, sygn. IPPP3/443-543/09-2/CS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-543/09-2/CS

Wprawdzie kwestia anulowania faktur nie jest zawarta w ustawie o podatku od towarów i usług, czynność tę należy dopuścić w sytuacji naprawienia błędu, kiedy to faktura nie została wprowadzona do obrotu prawnego. Za błąd ten, zdaniem tut. Organu, nie można jednak uznać zastosowanego przez Wnioskodawcę rozwiązania polegającego na anulowaniu faktur VAT generowanych przez system informatyczny w sytuacji opisanej we wniosku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 24.06.2009 r. (data wpływu 29.06.2009 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie anulowania niewprowadazonych do obrotu faktur pierwotnych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29.06.2009 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie anulowania niewprowadazonych do obrotu faktur pierwotnych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

W ramach prowadzonej działalności zdarzają się sytuacje, gdy złożone przez klienta zamówienie obejmuje produkty, które są przechowywane w różnych magazynach. W takim przypadku w momencie wydania zamówionych produktów z magazynu, stosowany przez Spółkę system informatyczny automatycznie generuje faktury VAT (dalej faktury pierwotne) odrębne dla każdego z magazynów (tzn. wygenerowanych zostaje tyle faktur pierwotnych, z ilu magazynów pochodził towar potrzebny do realizacji zamówienia złożonego przez klienta) Ponieważ pochodzące z kilku magazynów produkty są przedmiotem jednej transakcji sprzedaży (jednego zamówienia), intencją klienta składającego zamówienie jest otrzymanie od Spółki tylko jednej faktury VAT zawierającej wszystkie produkty składające się na dane zamówienie niezależnie od liczby magazynów, z których one pochodzą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00