Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.02.2009, sygn. IPPB5/423-177/08-2/MW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-177/08-2/MW

W jakiej wysokości i w którym momencie Spółka powinna wykazać przychód ze sprzedaży zrealizowanej z wykorzystaniem Wirtualnego Bonu Prezentowego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 10.11.2008r. (data wpływu 14.11.2008r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14.11.2008r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność w zakresie: handlu detalicznego i usług informatycznych. Sprzedaż jest realizowana między innymi za pośrednictwem Internetu. W związku z rosnącą konkurencją oraz rozwojem rynku Spółka zamierza wprowadzić dodatkową, nową formę sprzedaży oferowanych przez własny sklep internetowy towarów i usług (w tym usług dostawy towaru) z zastosowaniem Wirtualnego Bonu Prezentowego. Spółka ma nadzieję, że wprowadzenie takiego bonu przyczyni się do zwiększenia obrotów handlowych i poprawi płynność finansową Spółki. Wirtualny Bon Prezentowy będzie elektroniczną wersją papierowych bonów towarowych, będzie miał formę kodu i będzie nabywany za pośrednictwem strony internetowej za kwotę odpowiadającą wartości nominalnej bonu. Bon ten będzie uprawniał jego użytkownika do opłacenia dokonywanych zakupów towarów i usług w sklepie Spółki do kwoty odpowiadającej wartości nominalnej bonu. Użytkownikiem bonu może być każdorazowy posiadacz bonu, który może, ale nie musi być jego nabywcą. Bon może być wykorzystany w okresie jego ważności przy realizacji jednego zamówienia. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż wartość nominalna bonu niewykorzystana kwota nie podlega zwrotowi. Jeżeli wartość zamówienia przekracza wartość nominalną bonu użytkownik bonu będzie zobowiązany do dopłaty różnicy ceny gotówką, kartą płatniczą lub kredytową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00