Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.12.2008, sygn. IPPP2/443-1600/08-2/PW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1600/08-2/PW

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 23.10.2008r. (data wpływu 27.10.2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku z tytułu nabycia produktów rolnych od rolników ryczałtowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 października 2008r. wpłynął w/w wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku z tytułu nabycia produktów rolnych od rolników ryczałtowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka dokonuje sprzedaży produktów rolnych, które uprzednio nabywa od rolników posiadających status rolnika ryczałtowego. Spółka na poczet przyszłych transakcji z rolnikami ryczałtowymi chce zawrzeć umowy, w której określane będą warunki i ostateczny termin płatności wynoszący do 90 dni od daty zakupu produktów rolnych. Rolnicy ryczałtowi będą otrzymywali fakturę VAT RR spełniającą wymogi art. 116 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług. Zapłaty należności za zakupione produkty rolne spółka będzie dokonywała w ratach w formie bezgotówkowej. Zapłata za zakupione towary będzie następowała w dwóch ratach w ciągu dwóch kolejno następujących po sobie miesięcy. Zakupione produkty rolne będą odsprzedawane kontrahentom spółki, co oznacza, że zryczałtowany zwrot podatku związany jest z opodatkowaną dostawą towarów.

Spółka w celu wypełnienia wymogów ustawowych będzie dokonywała zapłaty za produkty rolne bezpośrednio na rachunek bankowy rolników ryczałtowych, w ratach w terminie nie przekraczającym terminu płatności określonego umową. Przelewy każdorazowo będą zawierały adnotacje o numerze i dacie wystawienia faktury, potwierdzającej nabycie produktów rolnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00