Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.08.2008, sygn. IP-PB3-423-740/08-2/MB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PB3-423-740/08-2/MB

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 9.05.2008 r. (data wpływu 15.05.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15.05.2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów akwizycji.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące stany faktyczne.

Zgadnie z art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 roku o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (dalej jako ustawa o offe), X S.A. (dalej jako X lub Towarzystwo) prowadzi działalność polegającą na zarządzaniu i reprezentowaniu w stosunkach z osobami trzecimi X ... Emerytalny (dalej jako Fundusz).

Fundusz został utworzony w 1999 roku na podstawie zezwolenia Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi i działa zgodnie z przepisami ustawy o offe. Przedmiotem działalności Funduszu jest gromadzenie środków pieniężnych i ich lokowanie, z przeznaczeniem na wypłatę członkom Funduszu po osiągnięciu przez nich wieku emerytalnego (art. 2 ust. 2 ustawy o offe).

W celu pozyskania członków Funduszu, zleca on zewnętrznym podmiotom świadczenie na jego rzecz działalności akwizycyjnej, przez którą należy rozumieć wszelką działalność zarobkową prowadzoną, między innymi, za pośrednictwem zewnętrznych podmiotów, mającą na celu skłonienie osób zainteresowanych, aby przystąpiły do Funduszu lub pozostawały członkiem Funduszu. Działalność akwizycyjna obejmuje także zawieranie w imieniu Funduszu umów, na podstawie których następuje uzyskanie członkostwa w Funduszu, oraz pośredniczenie przy zawieraniu takich umów (art. 92 i 93 ustawy o offe).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00