Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 06.12.2005, sygn. US.PPM/443-71/IK-C/05, Warmińsko-Mazurski Urząd Skarbowy, sygn. US.PPM/443-71/IK-C/05

- Dotyczy skorygowania deklaracji dla podatku od towarów i usług po zakończeniu kontroli podatkowej i postępowania podatkowego.

Pytanie podatnika

Naczelnik Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Skarbowego w Olsztynie na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.), po rozpatrzeniu wniosku Spółki, o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów art. 81b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa w zakresie uprawnienia do skorygowania deklaracji dla podatku od towarów i usług po zakończeniu kontroli podatkowej i postępowania podatkowego w zakresie nieobjętym decyzją określającą wysokość zobowiązania podatkowego,

postanawia

uznać stanowisko Strony za nieprawidłowe.

Pismem z dnia... Spółka wystąpiła o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w przedmiocie uprawnienia do skorygowania deklaracji podatkowej dla podatku od towarów i usług w świetle przepisów art. 81b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa.

We wniosku Spółka przywołuje treść artykułu 81b ww. ustawy w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 września 2005 r. i prosi o wyjaśnienie, czy będzie podatnikowi przysługiwało prawo do skorygowania deklaracji VAT -7 za okres objęty kontrolą podatkową, po jej zakończeniu, w sytuacjach, w których ustawa o podatku VAT zezwala na dokonywanie korekt.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00