Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 29.06.2005, sygn. PP-1-005/167/05, Pierwszy Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. PP-1-005/167/05

UMOWA KOMISU ZAWARTA W 04/2004r. NA SPRZEDAŻ TOWARU DO KRAJÓW UE

Pytanie podatnika

Podatnik zawarł w m-cu 04/2004r. umowę komisu na sprzedaż towarów do krajów położonych na terenie Unii Europejskiej . W umowie tej podatnik występował jako komitent i przekazując towar do komisanta , który jest zarejestrowanym na terenie kraju podatnikiem VAT , ustalał podatek należny w wysokości 22 % i rozliczał go w deklaracji VAT-7 . Według podatnika dokonywana przez niego dostawa na rzecz komisanta - nie była wewnątrzwspólnotową dostawą towarów i nie podlegała opodatkowaniu stawką 0 % .

Organ podatkowy stwierdza , że zgadza się z przedstawionym stanowiskiem , o ile stan faktyczny przedstawiony w piśmie zgodny jest ze stanem rzeczywistym . Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług ( Dz.U. Nr 54 , poz. 535 ze zm. ) przez dostawę towarów , o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 , rozumie się przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel , w tym również : - wydanie towarów na podstawie umowy komisu : między komitentem a komisantem , jak również wydanie towarów przez komisanta osobie trzeciej W świetle powołanego przepisu w przypadku sprzedaży towarów na podstawie umowy komisu , występują dwie odrębne dostawy towarów . Pierwszej dostawy dokonuje komitent w stosunku do komisanta , drugiej - komisant na rzecz osoby trzeciej .

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00