Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 27.12.2004, sygn. PI/005-1916/04/CIP/01, Izba Skarbowa w Gdańsku, sygn. PI/005-1916/04/CIP/01

1) W jaki sposób należy ująć przedmiotową fakturę w deklaracji VAT-7?2) Czy ma prawo do odliczenia podatku naliczonego w sytuacji gdy przedmiotowa faktura nie spełnia kryteriów wskazanych w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004r. (DZ. U. Nr 97, poz. 971) w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, zasad wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie maja zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług?W ocenie Podatnika powyższa faktura jest zgodna z przepisami Dyrektywy UE znak 2001/115/EC. Zdaniem Podatnika powyższą transakcję należy uznać za transakcję krajową i ująć w pozycji 43 i 44 deklaracji VAT-7.

Pytanie podatnika

Stan faktyczny w sprawie:

Podatnik podatku od towarów i usług w ramach prowadzonej działalności gospodarczej nabył towar od kontrahenta posiadającego siedzibę w Luksemburgu, zarejestrowanego dla podatku od towarów i usług w Drugim Urzędzie Skarbowym Warszawa Śródmieście. Towar został przetransportowany bezpośrednio od producenta z Luksemburga do Podatnika. Przedmiotowa transakcja została udokumentowana przez podatnika z Luksemburg zarejestrowanego jako podatnik VAT-UE w Polsce. Faktura została wystawiona w języku angielskim z wykazanym podatkiem VAT i nie oznaczona wyrazami "FAKTURA VAT".

Ocena prawna stanu faktycznego

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00