Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2001-08-07

Ubezpieczenia gospodarcze w praktyce

Ubezpieczenia gospodarcze w praktyce

Monika Sekuła, Joanna Sobocińska

Stan prawny na 7 sierpnia 2001 r.

Dokonanie trafnego wyboru pakietu ubezpieczeń, które byłyby właściwe dla naszej firmy, czyli optymalnie chroniły jej majątek, nie jest łatwe. Każda działalność gospodarcza obarczona jest ryzykiem wystąpienia, nie dających się z góry przewidzieć, zdarzeń i wypadków losowych, rodzących szkody majątkowe i osobowe, negatywnie wpływające przede wszystkim na kondycję finansową firmy. Dlatego kluczowym dla przedsiębiorcy problemem powinno być określenie, gdzie takie ryzyka występują, jak są wielkie, jaki mogą mieć wpływ na jego działalność oraz co można zrobić, by je wyeliminować lub ograniczyć. Właściwe przeprowadzenie tej analizy przeciwdziała powstaniu ewentualnych szkód, pozwala także dokonać odpowiedniego wyboru pakietu ubezpieczeń, które ochronią nas przed stratami wywołanymi przez zdarzenia losowe, których źródłem są działania sił przyrody, konflikty społeczne i czyny niedozwolone, awarie, wypadki komunikacyjne, klęski i inne wypadki żywiołowe.

Rynek ubezpieczeniowy w Polsce podlega ciągłemu rozwojowi. Pojawiają się nowi ubezpieczyciele oraz produkty ubezpieczeniowe. Wiążą się z tym kłopoty z dokonaniem wyboru właściwych ubezpieczeń. Każdy ubezpieczyciel zapewnia i gwarantuje, ale które rozwiązanie będzie najlepsze dla nas? Właśnie w tych wyborach pragniemy Państwu pomóc w niniejszym opracowaniu. Przedstawimy tu szeroki wachlarz polis różnych ubezpieczycieli oraz postaramy się przeprowadzić przez gąszcz pułapek i zawiłości ubezpieczeń.

Umowa ubezpieczenia

Wszystkie ubezpieczenia w Polsce są umowne. Zatem ochronę ubezpieczeniową – niezależnie od tego, jakiego ryzyka dotyczy – można zapewnić tylko przez zawarcie odpowiedniej cywilnoprawnej umowy ubezpieczenia pomiędzy zakładem ubezpieczeń a ubezpieczającym. Dotyczy to również ubezpieczeń obowiązkowych, ponieważ mają one także charakter umowny, z tym że w ubezpieczeniach obowiązkowych na określone podmioty został nałożony ustawowy obowiązek zawarcia wskazanych umów ubezpieczenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00