Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 27 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.3.2024.2.JB

WIS usługa – wspólne zaprojektowanie przez Wnioskodawcę i jego pracownika wzoru tatuażu, a następnie po uzyskaniu akceptacji projektu przez klienta, wykonanie go na skórze klienta przez pracownika Wnioskodawcy.

Na podstawie art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2024 r., poz. 361), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…)z dnia 29 grudnia 2023 r. (data wpływu 5 stycznia 2024 r.), uzupełnionego pismem z dnia 8 marca 2024 r. (data wpływu 8 marca 2024 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: usługa – wspólne zaprojektowanie przez Wnioskodawcę i jego pracownika wzoru tatuażu, a następnie po uzyskaniu akceptacji projektu przez klienta, wykonanie go na skórze klienta przez pracownika Wnioskodawcy

Opis usługi: Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w ramach której prowadzi studio tatuażu. W ramach tej działalności Wnioskodawca świadczy usługę polegającą na projektowaniu wzoru tatuażu wspólnie, wraz ze swoim pracownikiem, będąc współautorem przygotowywanego wzoru tatuażu, a następnie po uzyskaniu akceptacji projektu tatuażu przez klienta jego pracownik wykonuje wspólnie zaprojektowany tatuaż na nośniku jakim jest skóra klienta. Każdy zamówiony przez klienta tatuaż jest, w ocenie Wnioskodawcy utworem tzn. przejawem działalności twórczej Wnioskodawcy i jego pracownika o indywidualnym charakterze, w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wzory są projektowane przez Wnioskodawcę i jego pracownika wspólnie, na podstawie pomysłu klienta (wybranej przez niego tematyki), ale to Wnioskodawca i jego pracownik zamieniają wspólnie pomysł klienta w określony utwór plastyczny poprzez zaprojektowanie m.in.: ogólnej kompozycji, kształtów, kolorystyki, światłocienia, dynamiki czy kreacji twórczej przedstawionych postaci/obiektów w swoich indywidualnych stylach. Projektowanie wzoru tatuażu odbywa się na papierze albo tablecie (w takim przypadku monitor ekranu jest odpowiednikiem kartki papieru, a dedykowany rysik odpowiednikiem ołówka/długopisu czy innego narzędzia używanego do projektowania w rozumieniu tradycyjnym). Projektowanie na tablecie jest poprzedzone wstępnym omówieniem projektu przez Wnioskodawcę i pracownika. Następnie powstaje wstępny szkic projektu, który jest tworzony wspólnie np. w ten sposób, że Wnioskodawca nanosi korekty na wstępny projekt przez dodanie twórczych elementów, usunięcie danych elementów czy zmianę kompozycji czy kolorystyki (najczęściej są to zmiany we wszystkich wymienionych obszarach).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00