Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.924.2022.1.MSO

Interpretacja indywidualna w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z realizacji projektu.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

16 grudnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 15 grudnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z realizacji projektu pn. „(…)”.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Gmina S jest zarejestrowanym i czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Gmina realizuje projekt grantowy nr (…): „(…)”, który jest dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa (…) na lata 2014-2020, (…), na podstawie umowy o dofinansowanie nr (…) z dnia (…) marca 2021 r.

Projekt realizowany jest na podstawie regulaminu udzielania dofinansowania w postaci refundacji kosztów poniesionych na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii, zatwierdzonym przez urząd marszałkowski województwa (…).

Projekt dotyczy montażu instalacji OZE (odnawialnych źródeł energii ) w gospodarstwach domowych na terenie Gminy S. Zamontowano (…) szt. instalacji fotowoltaicznych o mocy jednostkowej do (…) kw o łącznej mocy (…) kw.

Celem projektu jest zwiększenie na terenie Gminy produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (instalacja fotowoltaiczna). Działania te przyczynią się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i poprawy jakości powietrza.

Projekt polega na udzielaniu grantobiorcom (mieszkańcom) grantów na montaż instalacji fotowoltaicznych wykorzystujących energię słoneczną do produkcji energii zużywanej przez mieszkańców w budynkach mieszkalnych znajdujących się na terenie gminy. Grantobiorcy we własnym zakresie wybierali firmę, która dokonała montażu urządzeń. Faktury za montaż urządzeń wystawiane były przez wykonawcę na grantobiorcę. Grant przekazywany jest przez Gminę (grantodawcę) dla mieszkańców (grantobiorców) w formie refundacji poniesionych wydatków przez mieszkańców.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00